Advert
Advert

Merkel resti çekti.. Orayı işaret etti!

Türkiye İncirlik Üssü'nü ziyaret etmek isteyen Alman vekillere izin vermedi. Almanya Başbakanı Angela Merkel bunun üzerine, "İncirlik Üssü'ne alternatifleri değerlendirmeliyiz. Ürdün bir olasılık" açıklamasında bulundu.

Merkel resti çekti.. Orayı işaret etti!
Merkel resti çekti.. Orayı işaret etti! giris
Advert

Türkiye, Almanya Federal Meclisi’ne bağlı Savunma Komisyonu üyesi vekillerin İncirlik Üssü'ndeki Alman askerlerini ziyaret etme talebini geri çevirdi.

Federal Meclis Savunma Komsiyonu Başkanı Wolfgang Hellmich ve komisyon üyelerinden oluşan bir heyet, IŞİD'e karşı mücadeledeki mevcut duruma ilişkin bilgi almak ve Alman askerlerinin çalışma koşullarıyla ilgili gözlemlerde bulunmak üzere İncirlik Üssü'nü ziyaret etmek için bir süre önce Türk hükümetinden izin talebinde bulunmuştu.

Ziyaretin 16 Mayıs Salı günü gerçekleşmesi planlanıyordu. Ancak Ankara bu talebi geri çevirdi. Türk hükümetinin bu kararı çarşamba günü Alman mercilere tebliğ ettiği bildirildi.

Alman yetkililerden konuyla ilgili yapılan açıklamada “kararın kabul edilemez olduğu” ifade edildi. İncirlik'teki askerlerin alternatif bir lokasyona kaydırılma seçeneğinin değerlendirileceği belirtilirken, Ürdün alternatifinin masada olduğu konuşuluyordu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Ürdün’ün alternatif olduğunu az önce yaptığı açıklamayla bizzat duyurdu.

İncirlik Üssü'nde ABD öncülüğündeki uluslararası IŞİD'le mücadele koalisyonuna Tornado tipi keşif uçaklarıyla destek sağlamak amacıyla yaklaşık 260 Alman askeri görev yapıyor.

 

san haber Türkiye Almanya Federal Meclisi Alman IŞİD Ankara Ürdün Angela Merkel İncirlik Üssü ABD
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DEAŞ'tan kan donduran 15 Temmuz planı!
DEAŞ'tan kan donduran 15 Temmuz planı!
Galatasaray'a TFF'den kötü haber!
Galatasaray'a TFF'den kötü haber!