SİYASET

Erdoğan net konuştu: YPG'yi muhatap almak uygun değil

Beyaz Saray'da kritik bir görüşme gerçekleştiren Erdoğan ve ABD Başkanı Trump ortak basın açıklaması düzenliyor.

  • SANHABER 2017-05-16 23:27:02
Erdoğan net konuştu: YPG'yi muhatap almak uygun değil

Beyaz Saray'da kritik bir görüşme gerçekleştiren Erdoğan ve ABD Başkanı Trump ortak basın açıklaması düzenliyor.

Beyaz Saray'da görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump, ortak basın açıklaması yapıyor.

Trump'ın açıklaması:

Erdoğan'ı Beyaz Saray'a ziyaretinde konuk etmekten şeref duyuyorum. Türk ve Amerikan halkı müttefiklerdir . Türkiye komünizmle savaşta önemliydi. Türk askerleri, Kore'de ABD askerlerinin yanında omuz omuza savaştılar ve onları unutmayacağız. Kore'deki cesaretleri bizim askerlerimizn unutmadığı şeylerdendir.

 

Şuanda terörle mücadelede yeni bir düşmanımız var ve mücadelede beraber çalışmak istiyoruz.

Türkiye'yi terörle mücadelede destekliyoruz.

Erdoğan'ın açıklaması:

Huzurlarınızda sayın Turmp'ı seçimlerde elde ettiği tarihi zafer içn kutluyorum. Sayın Başkan'la az önce ikili bir görüşme gerçekleştirdik. Köklü geçmişe dayanan Türkiye ABD ilişkilerinin mevcut durmunu ele aldık. Türkiye ile ABD arasındaki bağlar demokratik bağlarla gelişmiştir. Aramızdaki ilişkileri güçlü tutmamız küresel barış için önemlidir. Bölgemizin içinden geçtiği bu çalkantılı dönemde özelllikle iki ülkennin göstereceği ilişki önem kazanmıştır. Esasen ABD ile Birleşmiş MilletlerNATO ve G20'de zaten yakın ilişkiler içindeyiz.

PYD/YPG'NİN MUHATAP ALINMASI MUTABAKATA UYGUN DEĞİLDİR

DEAŞ başta olmak üzere bölgedeki terör örgütlerine karşı müterek bir dayanışma koymamız önemlidir. Ortak geleceğimiz tehdit eden terör örgütlerine karşı ayrım yapmadan mücadele etmekte kararlıyız. Özellikle PYDYPG terör örgütünün hangi ülke tarafından olursa olsun muhatap olarak alınması, bu konuda küresel olarak alınan mutabakata kesinlikle uygun değildir.

Etiketler: san haber, Beyaz Saray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump, Kore, Türkiye, DEAŞ, PYD, YPG, NATO, Birleşmiş Milletler,

Kalan karakter sayısı : 500

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Formu doldurarak abone olabilirsiniz.

© 2018 Gazisoft Inc. Tüm Hakları Saklıdır.