GÜNCEL

Meteoroloji saat verdi: Sağanak geliyor

İstanbul'da öğle saatlerinden itibaren rüzgarın şiddetini arttırarak perşembe akşam saatlerine kadar fırtına şeklinde eseceği tahmin edilirken, bugün akşam saatlerinde de sağanak yağış bekleniyor.

  • SANHABER 2017-05-17 15:38:29
Meteoroloji saat verdi: Sağanak geliyor

İstanbul'da öğle saatlerinden itibaren rüzgarın şiddetini arttırarak perşembe akşam saatlerine kadar fırtına şeklinde eseceği tahmin edilirken, bugün akşam saatlerinde de sağanak yağış bekleniyor.

İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren sağanak yağış geçişleri beklenirken, öğle saatlerinden itibaren rüzgarın şiddetini arttırarak perşembe akşam saatlerine kadar fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

İŞTE YURT GENELİ İÇİN TAHMİNLER;

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurtta hava durumu bugün şöyle. Ülkenin kuzey ve batı kesimlerinin çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege Bölgesi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı KaradenizTekirdağIsparta ve Burdur çevreleri ile Antalya'nın batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege ve Akdeniz'de güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile Batı Karadeniz'in batı kıyılarında kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ANKARA SAĞANAK YAĞIŞLI

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı, yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 23

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

İZMİR'DE DE YAĞIŞ BEKLENİYOR

İzmir: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

Adana: Parçalı ve az bulutlu 31

Antalya: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren batı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 18

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 17

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 19

Diyarbakır: Az bulutlu 28

Etiketler: san haber, İstanbul, sağanak yağış, fırtına, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Marmara,

Kalan karakter sayısı : 500

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Formu doldurarak abone olabilirsiniz.

© 2018 Gazisoft Inc. Tüm Hakları Saklıdır.