GÜNCEL

Mafya operasyonu.. Suikast hazırlığında yakalandı!

İstanbul'da 'Sarallar' organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda S.P. adlı zanlı, Şahinler grubundan aracına GPRS taktıkları M.S.Ş'yi öldürme hazırlığı içindeyken yakalandı.

  • SANHABER 2017-05-20 17:36:50
Mafya operasyonu.. Suikast hazırlığında yakalandı!

İstanbul'da 'Sarallar' organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda S.P. adlı zanlı, Şahinler grubundan aracına GPRS taktıkları M.S.Ş'yi öldürme hazırlığı içindeyken yakalandı.

İstanbul Polisi hasım çeteler 'Sarallar' ve 'Şahinler' grubuna peş peşe operasyon yaptı. Geçen hafta Şahinler grubuna düzenlenen operasyonun ardından bu hafta da Sarallar grubuna bir operasyon düzenlendi. Rize İkizdere'de 3 kişinin öldüğü kahvehane baskının faili olduğu tespit edilen S.P. adlı zanlı, Şahinler grubundan aracına GPRS taktıkları M.S.Ş'yi öldürme hazırlığı içindeyken yakalandı. Saralların alt gruplarından 'Buji Ferhat' lakaplı şahsın tetikçileri olduğu iddia edilen 3 zanlı adliyeye sevk edildi.

EYLEM HAZIRLIĞINDAKİ SARALLARA OPERASYON

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, geçtiğimiz hafta bir suç örgütünün eylem hazırlığında olduğunu belirlemesi üzerine savcılık talimatıyla soruşturma başlatıldı. Emniyetin teknik ve fiziki takip çalışmaları sonucunda S.P. adlı zanlı geçtiğimiz hafta çalıntı bir araç içinde gözaltına alınırken S. P. ile irtibatlı olduğu belirlenen A.K. ve N.Ö. adlı zanlılar da yakalanarak emniyete götürüldü. Yapılan aramalarda 3 adet kaleşnikof marka uzun namlulu silah ele geçirildi.

RİZE'DEKİ OLAYA KARIŞMIŞLAR

Şüphelilerden S.P.'nin geçtiğimiz yıl Kasım Ayı'nda Rize İkizdere'de bir kahvehanenin tarandığı ve 3 kişinin hayatını kaybettiği 5 kişinin ise yaralandığı olaya karıştığı belirlendi.

İstanbul polisi geçtiğimiz ay Rize'deki olayla ilgili "Buji Ferhat" lakaplı Ferhat S.'yi gözaltına almıştı. Zanlının Büyükçekmece'deki evine düzenlenen baskında çok sayıda silah ele geçirilmişti. Şüphelilerin o dönem farklı bir suç örgütü lideri M.S.Ş.'yi öldürmeyi planladıkları iddia edilmişti. Eylem hazırlığı sırasında düzenlenen baskında bir de takoz adı verilen takip cihazı ele geçirilmişti. O cihazın M.S.Ş.'nin aracına yerleştirilmek için edinildiği ortaya çıkmıştı. Ferhat S.'nin adamı olduğu öne sürülen S.P.'nin o saldırı hazırlığıyla ilgili de arandığı belirtildi.

ÇALINTI ARAÇ, 3 KALAŞNİKOF, ÇELİK YELEK ELE GEÇİRİLDİ

Ayrıca operasyonda çalıntı araç içerisinde 3 adet uzun namlulu silah ve çelik yelek ele geçirildi. Ele geçirilen silahlar emniyet müdürlüğünde sergilenirken, ifade işlemleri sona eren şahısla adliyeye sevk edildi.

SEDAT ŞAHİN DE GÖZALTINA ALINMIŞTI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz günlerde Beykoz'da bir villaya baskın düzenlemiş, operasyonda suç örgütü lideri Sedat Şahin ile 2 adamı gözaltına alınmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: san haber, Sarallar, Şahinler, Rize İkizdere, GPRS, Buji Ferhat, Büyükçekmece,

Kalan karakter sayısı : 500

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Formu doldurarak abone olabilirsiniz.

© 2018 Gazisoft Inc. Tüm Hakları Saklıdır.