DÜNYA

NATO zirvesinde dikkat çeken detay!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı" için geldiği Brüksel'de, oturma düzeni değiştirildi.

  • SANHABER 2017-05-26 13:50:39
NATO zirvesinde dikkat çeken detay!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı" için geldiği Brüksel'de, oturma düzeni değiştirildi.

NATO Karargah binasının devir teslim töreninde liderlerin oturma düzenlerindeki değişiklik gözlerden kaçmadı. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı May ve ABD Başkanı Trump ile yan yana oturdu.

Tören, Belçika Başbakanı Charles Michel ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'ın kısa birer açılış konuşmasıyla başladı.

Ardından, Vaşington Andlaşması'nın V. Maddesi-11 Eylül ve Berlin Duvarı anıtlarının devlet ve hükümet başkanları huzurunda açılışı gerçekleşti.

Daha sonra Belçika Kralı Philippe, yeni NATO Karargah binasına gelerek, 28 üye ülke devlet liderleriyle el sıkıştı.

Devlet ve hükümet başkanlarıyla aile fotoğrafı çektirilmesinin ardından devir teslim töreni yapıldı.

ERDOĞAN, MAY VE TRUMP YAN YANA OTURDU

Törende, 28 üye ülke devlet liderleri için ayrılan bölümde Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Theresa May ve ABD Başkanı Donald Trump yan yana oturdu. Merkel'in ise en uzak köşede yer alması dikkat çekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: san haber, NATO Karargah binası, Tören, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı May, ABD Başkanı Trump, Belçika Kralı Philippe, , Belçika Başbakanı Charles Michel, Angela Merkel,

Kalan karakter sayısı : 500

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Formu doldurarak abone olabilirsiniz.

© 2018 Gazisoft Inc. Tüm Hakları Saklıdır.