Advert
Advert

Atatürk Havalimanı'nda tomografi dönemi!

Tablet yasağının ardından, ABD ve İngiltere'ye gidecek yolcuların eşyalarının incelenmesi için Atatürk Havalimanı’na 2 adet tomografi cihazı getirildi.

Atatürk Havalimanı'nda tomografi dönemi!
Atatürk Havalimanı'nda tomografi dönemi! giris
Advert

ABD ve İngiltere'nin Türkiye'den uçuşlara getirdiği diz üstü bilgisayar ve tablet yasağının ardından Atatürk Havalimanı'na 2 adet tomografi cihazı getirildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından bu konuda alınan önlemler çerçevesinde ABD ve İngiltere'ye gidecek yolcuların eşyaları bu cihazdan geçirilecek ve tomografisi çekilecek.Dün akşam geç saatlerde demonte olarak getirilen tomografi cihazlarının bugün ilerleyen saatlerde uzman ekipler tarafından yerlerine monte edileceği öğrenildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ABD ve İngiltere'nin Türkiye'den uçuşlarda getirdiği tablet yasağının ardından alınan önlemler konusunda şu açıklamayı yapmıştı:

"Özellikle boarding esnasında, yolcunun arınmış sahaya geçip köprülerden uçağa gideceği sırada o bölgede tomografi cihazları yerleştirilecek. Orada ilave bir tomografi cihazı kurup yanındaki çantası, laptopu, sıvı ne varsa hepsinin tomografisi çekilecek. Süreci başlattık. ABD ve İngiltere'ye giden yolcularda bu uygulamayı yaparak muhataplarımıza ‘Kurallar istediğinizin çok üzerinde, en son teknolojiyle donatılmış bir cihaz da kuruyoruz, müsterih olun' diyeceğiz."

ABD İngiltere tablet Türkiye uçuş Atatürk Havalimanı Bakan Ahmet Arslan boarding tomografi laptop
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 gün 3 gece düğün yapacaklar!
3 gün 3 gece düğün yapacaklar!
Azerbaycan'da Tarkan rüzgarı esti
Azerbaycan'da Tarkan rüzgarı esti