GÜNCEL

Arınç'ın damadı için flaş karar!

FETÖ'den tutuklanan Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter tahliye edildi.

  • SANHABER 2017-06-09 16:58:57
Arınç'ın damadı için flaş karar!

FETÖ'den tutuklanan Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter tahliye edildi.

"FETÖ üyeliği" suçlamasıyla tutuklanan eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter tahliye edildi.

Yeter, itiraz üzerine Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla tahliye edildi. Yeter, 5 Haziran'da FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanarak Sincan Cezaevi'ne götürülmüştü. 

Arınç damadı gözaltına alınınca; "Bir süreç var. İnşallah en kısa sürede bir haber alacağız. Damadımıza her bakımdan güveniyoruz. Kesinlikle bir ilişkisi olmadığına inanıyoruz. Kendisini sevinçle bekliyoruz" demişti.

AKADEMİSYENLİKTEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ

FETÖ ile mücadele kapsamında OHAL çerçevesinde yayımlanan 2 Eylül 2016 tarihli 673 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile üniversitelerde, emniyet, jandarma, sahil güvenlik ve kamuda çok sayıda kişi meslekten ihraç edilmişti. İhraç edilenler arasında Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter de vardı.

Ekrem Yeter, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim Dalı'nda 'doçent' olarak görev yapmaktaydı.

Etiketler: san haber, Bülent Arınç, TBMM Başkanı, Ekrem Yeter, OHAL, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi, doçent,

Kalan karakter sayısı : 500

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Formu doldurarak abone olabilirsiniz.

© 2018 Gazisoft Inc. Tüm Hakları Saklıdır.