GÜNCEL

Alaaddin Çakıcı'nın adamlarına operasyon!

Alaaddin Çakıcı'nın cezaevine naklinden önce Ankara'ya geldikleri tespit edilen ve silahlı eylem yapabilecekleri değerlendirilen 9 örgüt üyesi, polisin düzenlediği operasyonla gözaltına alındı.

  • SANHABER 2017-06-09 19:44:15
Alaaddin Çakıcı'nın adamlarına operasyon!

Alaaddin Çakıcı'nın cezaevine naklinden önce Ankara'ya geldikleri tespit edilen ve silahlı eylem yapabilecekleri değerlendirilen 9 örgüt üyesi, polisin düzenlediği operasyonla gözaltına alındı.

Organize suç örgütü elebaşı Alaaddin Çakıcı'nın örgüt üyelerinin başkentte olduğunu belirleyen Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, şüphelilerin kullandığı lüks araçların plakalarını tespit ederek takip başlattı.

Suç örgütü faaliyeti kapsamında eylem hazırlığında oldukları değerlendirilen zanlıların yakalanması için harekete geçen ekipler, Çukurambar'daki kafede bir araya gelen D.A, A.G, Ö.T, Y.Ç, ve Y.E.U'yu düzenledikleri operasyonla gözaltına aldı.

ARAÇLA SEYİR HALİNDEYKEN YAKALANDILAR

Güvenlik kameralarına da yansıyan operasyonda, şüphelilerin bellerindeki silahları kullanamadan etkisiz hale getirilmeleri yer alıyor. Devam eden operasyonda E.K, G.B, A.Ç. ve V.K. de Çankaya ilçesindeki otelde ve Kızılay'da araçla seyir halindeyken yakalandı.

8 RUHSATSIZ SİLAH VE MEKTUPLAR ELE GEÇİRİLDİ

Gözaltına alınan şüphelilerden 8 ruhsatsız silah, 3 bin lira ve 80 fişeğin yanı sıra Çakıcı'nın cezaevinden gönderdiği fotoğraflarla mektuplar ele geçirildi.

ANKARA'YA GELMEDEN ÖNCE BİR KİŞİYİ SİLAHLA YARALAMIŞLAR

Ankara Emniyet Müdürlüğünde ifadeleri alınan şüphelilerden Y.E.U'nun cezaevinden yeni çıktığı, Ö.T ve Y.Ç'nin cinayetten arandığı, diğerlerinin ise çok sayıda suç kaydının bulunduğu öğrenildi.

Ayrıca, şüphelilerden Y.E.U. ve Ö.T'nin Ankara'ya gelmeden önce Bolu'da bir kişiyi silahla yaraladıkları tespit edildi.

Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye gönderildi.

ÇAKICI, BOLU F TİPİ CEZAEVİNE NAKLEDİLMİŞTİ

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesindeki Köroğlu Ünitesi'nde tedavi gören Çakıcı, 6 Haziran'da Keskin'deki Bolu F Tipi Cezaevine nakledilmişti.

Etiketler: san haber, Alaaddin Çakıcı, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi, ruhsatsız silah, cezaevi, Çukurambar, Kızılay, Ankara, Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi, Bolu, F Tipi Cezaevi, Keskin, suç kaydı,

Kalan karakter sayısı : 500

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Formu doldurarak abone olabilirsiniz.

© 2018 Gazisoft Inc. Tüm Hakları Saklıdır.