GÜNCEL

Teröristin üzerinden bin liralık mont çıktı

Hakkari'de teslim olan 4 terörist, örgütle ilgili itiraflarda bulunurken teröristlerden birinin üzerindeki bin lira değerindeki mont dikkatlerden kaçmadı.

  • SANHABER 2017-06-13 16:36:25
Teröristin üzerinden bin liralık mont çıktı

Hakkari'de teslim olan 4 terörist, örgütle ilgili itiraflarda bulunurken teröristlerden birinin üzerindeki bin lira değerindeki mont dikkatlerden kaçmadı.

Hakurk terörist kampında yaşadıkları insanlık dışı muamele ve baskılara dayanamayan ikisi kadın 4 terörist, iki gün önce silahsız ve teçhizatsız şekilde 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı unsurlarına teslim oldu. Teröristlerin üzerinde ünlü bir markanın bin lira değerindeki montunun olması dikkat çekti. Teröristlerin giyindiği mont, rüzgar ve su geçirmemesiyle biliniyor.

ÖRGÜTTEN KAÇMAK İSTEYENLER KORKUTULUYOR

Yiyecek ve içecek verilen teröristlerin yapılan ilk sorgularında anlattıkları, örgütten kaçmak isteyenlerin nasıl engellendiği ve korkutulduğunu ortaya koydu.

"ASKERLER BİZE ÇOK İYİ DAVRANDI"

İtiraflarında örgüt içinde herkesin "Teslim olursanız sizi öldürürler, işkence ederler." diye korkutulduğunu ifade eden teröristler, "Askerler bize çok iyi davrandılar. Bizi karşılamaya geldiler. Yemek verdiler. Güzel karşıladılar. Hiçbir şiddet yoktu. Anlattıkları gibi değildi" dedi.

"KAÇMAK İSTEYENLER VAR"

Kaçmak isteyenlerin gözlerinin korkutulduğunu ifade eden bir terörist, "Kararsız olanlar var, ailesine gitmek isteyenler var. Korktukları için kaçamıyorlar, örgütten korkuyorlar. Tehdit altında kaldıkları için gitmek isteseler bile gidemiyorlar, yol bulamıyorlar. Mesela ben bile kaç yıldır kaçmaya çalışıyordum" diye konuştu.

"KAÇMAK İSTEYENLERE İDAM BİLE VAR"

Kaçmak isterken yakalananlara kötü muamele edildiğini ve zindana atıldığını anlatan terörist, Yargısız infaz diyorlar ya aynı o şekilde" ifadelerini kullandı.

"PKK'YA KATILDIĞIMA ÇOK PİŞMANIM"

Terör örgütüne katıldığına pişman olduklarını vurgulayan teröristlerden biri, şu itiraflarda bulundu: "Örgüte katıldığımda 'Bak sen geldin, artık bir asker oldun. Kaçarsanız ya sizi ajan yapacaklar ya da işkence edecek ve öldürecekler' dediler. Hep bu konulardan ve işkenceden bahsediyorlardı. İlk başta kaçacağım zaman çok korktum. Dedim acaba teslim olursam böyle mi davranacaklar, beni öldürecekler mi, dövecekler mi ama geldim, teslim oldum, hiçbir şey yapmadılar. Çok iyi davrandılar. Gerçekten hiçbir zarar vermediler. Örgüte katıldığıma çok pişmanım."

 

 

 

 

 

Etiketler: ,

Kalan karakter sayısı : 500

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Formu doldurarak abone olabilirsiniz.

© 2018 Gazisoft Inc. Tüm Hakları Saklıdır.