SİYASET

Kılıçdaroğlu yürüyecek..Önlemler alındı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Ankara Güvenpark'tan yürüyüş başlatıyor. CHP'li vekil Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki olarak İstanbul Maltepe Cezaevi'ne yürüyecek olan Kılıçdaroğlu'nun beraberinde makul sayıda katılım olacak ve güzergah üzerinde miting düzenlenmeyecek. Yürüyüş öncesi geniş güvenlik önlemleri alındı.

  • SANHABER 2017-06-15 12:09:05
Kılıçdaroğlu yürüyecek..Önlemler alındı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Ankara Güvenpark'tan yürüyüş başlatıyor. CHP'li vekil Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki olarak İstanbul Maltepe Cezaevi'ne yürüyecek olan Kılıçdaroğlu'nun beraberinde makul sayıda katılım olacak ve güzergah üzerinde miting düzenlenmeyecek. Yürüyüş öncesi geniş güvenlik önlemleri alındı.

Ankara ValiliğiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Güvenpark'tan başlatacağı yürüyüşe ilişkin güvenlik tedbirleri alındığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun Ankara Güvenpark'tan başlatacağı ve İstanbul Maltepe'ye kadar sürdüreceği yürüyüşle ilgili bazı önlemler alındığı belirtildi.

ÜST ARAMASI YAPILACAK

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yapılacak etkinlikte kamu düzeninin, kamu güvenliğinin, trafik düzeninin ve toplantıya katılanların güvenliğinin sağlanması esastır. Bu amaçla, alınacak güvenlik tedbirlerine etkinliği düzenleyen ve katılanların uyması zorunludur. Katılımcılar, Güvenpark'taki toplanma alanına üst araması yapılarak alınacaktır.

MAKUL SAYIDA KİŞİ KATILACAK

 

Yürüyüşün Ankara ili sınırları içerisindeki kısımlarında katılımcıların güvenliğini ve trafik düzenini sağlamak amacıyla korteje, Valiliğimize bildirilen makul sayıdaki kişi katılabilecektir. İl merkezinden sonra yürüyüşe devam edecek olanlar, güvenlik kuvvetlerince kendilerinin tanınabilmesi ve güvenliklerinin sağlanabilmesi için pazu bandı, yelek ve yaka kartı kullanacaktır."

ANKARA SINIRLARI İÇİNDE E-5 KARAYOLU GÜZERGAHI TAKİP EDİLECEK

Açıklamada, yürüyüş güzergahı olarak Ankara ili sınırları içinde E-5 Karayolu güzergahının takip edileceği duyuruldu.

Güzergahta bulunan yerleşim yerlerinde miting ve benzeri etkinlikler yapılamayacağı vurgulandı.

Yürüyüş sırasında varsa kaldırımlar, yoksa banketlerin kullanılacağı bildirilen açıklamada, taşıtların seyrine mani olacak ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürecek şekilde yola girilemeyeceği kaydedildi.

Valilik açıklamasında, katılımcıların can güvenliği ve trafik düzeninin sağlanması için hava kararmadan önce yürüyüşün günlük olarak sonlandırılacağı aktarıldı.

ARAMA NOKTALARI OLUŞTURULDU

Yürüyüşün başlangıç noktası Güvenpark ve çevresinde, sabahın erken saatlerinden itibaren polis ekipleri tarafından yoğun güvenlik tedbiri alındı.

Parkın etrafı bariyerlerle kapatıldı, katılımcıların alana üst araması yapıldıktan sonra alınması için noktalar oluşturuldu.

BAZI YOLLAR KAPATILDI

Gelkurmay Başkanlığı önündeki kavşaktan Güvenpark'a giden Milli Müdafaa Caddesi ulaşıma kapatılırken, parktaki dolmuş duraklarının hareket noktası yürüyüşün başlayacağı saate kadar İnönü Bulvarı'ndaki Deniz Kuvvetleri Komutanlığının önüne alındı.

Güvenpark'ı Necatibey Caddesi'ne bağlayan Kumrular Caddesi ile Yahya Galip Caddesi de geçici süreyle trafiğe kapatılan yollar arasında yer aldı. Bu yollarda park halinde bulunan bütün araçlar güvenlik tedbirleri çerçevesinde kaldırıldı.

Güvenlik önlemleri kapsamında bomba imha uzmanı ekipler de Güvenpark ve çevresinde dedektör köpeklerle arama yaptı.

Bu arada, hem yürüyüş güzergahında hem de Güvenpark ve Kızılay çevresinde çevik kuvvet polisleri görevlendirildi.

Etiketler: san haber, Ankara Valiliği, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Güvenpark, İstanbul, Maltepe Cezaevi, yürüyüş, park, bariyer,

Kalan karakter sayısı : 500

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Formu doldurarak abone olabilirsiniz.

© 2018 Gazisoft Inc. Tüm Hakları Saklıdır.