SİYASET

İlk günü tamamladı.. Çadırda kalacak!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu,"Adalet Yürüyüşü"nün ilk gününü 5 saatle tamamlandı. Ankara Eryaman'da bulunan hipodromda ilk geceyi geçirecek olan Kılıçdaroğlu, burada çadırda kalacak.

  • SANHABER 2017-06-15 20:08:56
İlk günü tamamladı.. Çadırda kalacak!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu,"Adalet Yürüyüşü"nün ilk gününü 5 saatle tamamlandı. Ankara Eryaman'da bulunan hipodromda ilk geceyi geçirecek olan Kılıçdaroğlu, burada çadırda kalacak.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun, yargılandığı MİT TIR'ları davasında 25 yıl hapis cezasına çarptırılarak tutuklanmasının ardından CHP, kararı protesto etmek için yürüyüş kararı aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki partililer, Ankara Güvenpark'tan başlayarak, Berberoğlu'nun tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi'ne yürüyüş yapacak. Yürüyüş, Kılıçdaroğlu'nun Güvenpark'a gelmesinin ardından başladı. Yürüyüşün ilk günü yaklaşık olarak 5 saat sürdü. Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü öncesinde Ankara ValiliğiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Güvenpark'tan başlatacağı yürüyüşe ilişkin güvenlik tedbirler alındığını bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun Ankara Güvenpark'tan başlatacağı ve İstanbul Maltepe'ye kadar sürdüreceği yürüyüşle ilgili bazı önlemler alındığı belirtildi.

YÜRÜYÜŞÜN İLK GÜNÜ SONA ERDİ

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler Eryaman'da bulunan hipodromda ilk geceyi geçirerek. Kılıçdaroğlu burada çadırda kalacak. Yarın sabah ise Bolu yolunda, yürüyüşüne devam edecek. Yürüyüşün 23. günde ise MaltepeCezaevi'nde son bulması planlanıyor.

"YÜRÜYÜŞÜMÜZ BİR ŞENLİK ASLINDA"

"Elbette bu yürüyüşümüz bir şenlik aslında. Adalet arıyoruz, endişeli değiliz. Yolda gelirken arkadaşlarımız slogan attılar, bir bahar havasında yürüyüşümüzü yaptık. Adalet bizim için geçerli bir kavram. Akşam burada konaklayacağız. Konuşacaklar, fıkra anlatacaklar, öyküler anlatacaklar, şenlikli bir akşam olacak. Ben de arkadaşlarımla birlikte olacağım"

Etiketler: CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, MİT Tırları, Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara, Güvenpark, Maltepe Cezaevi, Ankara Valiliği, CHP, Bolu,

Kalan karakter sayısı : 500

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Formu doldurarak abone olabilirsiniz.

© 2018 Gazisoft Inc. Tüm Hakları Saklıdır.