Advert
Advert

Trump Katar'dan sonra gözünü oraya dikti!

ABD'nin 16 yıllık Afganistan stratejisini yeniden gözden geçiren Trump yönetiminin, Pakistan'a olan yaklaşımını sertleştirme kararı aldığı öne sürüldü. Körfeza'den sonra Asya'nın da karışmasından endişe ediliyor.

Trump Katar'dan sonra gözünü oraya dikti!
Trump Katar'dan sonra gözünü oraya dikti! giris
Advert

Son günlerde ABD'nin Afganistan politikasını gözden geçiren ve yeniden değerlendiren Donald Trump yönetiminin, Pakistan'a yönelik yaklaşımını sertleştireceği iddia edildi.

TRUMP SERT ÖNLEMLER ALMAYA KARAR VERDİ

Reuters'ın haberine göre, Pakistan merkezli militanların komşu Afganistan'da gerçekleştirdikleri saldırıları değerlendiren Trump yönetimi, konuyla ilgili sert önlemler almaya karar verdi.

ABD, ÜLKEDEKİ SALDIRILARI GENİŞLETECEK

Beyaz Saray'ın Pakistan'da insansız hava araçlarıyla yapılan saldırıları genişletme, Pakistan'a yapılan yardımları kısıtlama ve ABD'nin NATO üyesi olmayan önemli müttefik olarak gördüğü ülkeyle diplomatik ilişkilerin seviyesini düşürme gibi bir takım önlemler üzerinde tartıştığı belirtildi.

"TALİBAN, PAKİSTAN'DA GÜVENLİ MAĞARALARDA SAKLANIYOR"

Haberde, ABD'nin Afganistan'da 16 yıldır sürdürdüğü savaştaki stratejisini değerlendiren Trump yönetiminin, Taliban'ın Pakistan'daki güvenli mağaralarda saklandığı ve bu yolla Afganistan'da birçok eylem gerçekleştirdiği sonucuna ulaştığı ifade edildi. Ancak Beyaz Saray'ın Pakistan'la ilişkileri kırmak istemediği ve daha geniş bir işbirliği için İslamabad yönetimine olan yaklaşımını değiştireceği bildirildi.

"BUNDAN SONRA AÇIKÇA PAKİSTAN'DAN NE İSTEDİĞİMİZİ SÖYLEYECEĞİZ"

Konuyla ilgili konuşan bir ABD'li yetkili, "Şu ana kadar Pakistan'la ilgili stratejimizin ne olduğunu hiç açıkça belirtmemiştik. Bundan sonra açık bir şekilde Pakistan'dan ne istediğimizi söyleyeceğiz." ifadeleirni kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

ABD Afganistan Pakistan Donald Trump NATO Beyaz Saray İslamabad
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DEAŞ'tan kan donduran 15 Temmuz planı!
DEAŞ'tan kan donduran 15 Temmuz planı!
Galatasaray'a TFF'den kötü haber!
Galatasaray'a TFF'den kötü haber!