Advert
Advert

Kavrulacağız!

Geçtiğimiz haftalarda tüm yurdu kasıp kavuran sıcaklıklar geri geliyor. İlk olarak batı illeri sıcaktan etkilenecek güney bölgelerde ise hava sıcaklıkları 45 derecelere çıkacak.

Kavrulacağız!
Kavrulacağız! giris
Advert

Geçtiğimiz haftalarda tüm yurdu kasıp kavuran sıcaklıklar geri geliyor. Havalar sıcak ama daha da sıcak olacak. Hafta başından itibaren termometre ibreleri yüksek seviyelere çıkacak.

GÜNEY BÖLGELER 45 DERECEYİ BULACAK

Bunaltıcı sıcaklar pazartesi itibarı ile kendini gösterecek, tüm ülkeyi etkisi altına alacak. Sıcak hava dalgasından ilk olarak Batı bölgesi etkilenecek. Ardından sıcaklıkların en fazla hissedildiği yerler olan Güney ve Güneydoğu'ya geçecek. Öyle ki hava sıcaklıkları bu bölgelerde 45 derecelere çıkacak.

8 ila 10 derece artması beklenen hava sıcaklıklarından Akdeniz ve Ege de nasibini alacak. Nem ile birleşen değerler nefes aldırmayacak. İç Anadolu Bölgesi'nde ise termometreler 35 derecelerin üzerine çıkacak. Tüm yurdu saracak olan sıcak hava dalgasından en az etkilenen ise Karadeniz Bölgesi olacak.

HAFTA SONU 1-2 DERECELİK DÜŞÜŞ OLACAK

Çöl sıcakları hafta sonuna kadar devam edecek. Sonra sıcaklıklar gerilemeye başlayacak. Ancak bu düşüş öyle çok da etkilemeyecek zira 1 - 2 dereceden öteye gitmeyecek. Uzmanlar ise oluşması muhtemel risklere karşı, yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar başta olmak üzere güneşin dik geldiği saatlerde dışarı çıkılmaması konusunda uyarıyor.

san haber İç Anadolu Bölgesi Güney Güneydoğu Karadeniz Bölgesi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DEAŞ'tan kan donduran 15 Temmuz planı!
DEAŞ'tan kan donduran 15 Temmuz planı!
Galatasaray'a TFF'den kötü haber!
Galatasaray'a TFF'den kötü haber!