SİYASET

Anıtkabir'de dikkat çeken manzara!

30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri için Anıtkabir'de karşı karşıya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli, sıcak bir şekilde sohbet etti.

  • SANHABER 2017-08-30 16:14:51
Anıtkabir'de dikkat çeken manzara!

30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri için Anıtkabir'de karşı karşıya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli, sıcak bir şekilde sohbet etti.

Büyük Zafer'in 95. yılı tüm yurtta kutlanıyor. Anıtkabir'deki törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım ve CHP lideri Kemal KılıçdaroğluMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı. Tören sonrası Erdoğan ile Bahçeli bir süre sıcak bir şekilde sohbet etti.

Devlet erkanı 10.00'da, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret ediyor. CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali YıldırımCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu devlet erkanı Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün huzuruna çıktı. Mozoleye çelenk bırakılmasının ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

 

ERDOĞAN'IN MESAJI

Cumhurbaşkanı ErdoğanAnıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesajı okudu:

"Aziz Atatürk, Büyük Zafer'in 95. yıl dönümünü bir kez daha iftiharla kutluyoruz. Bu tarihi zaferi Malazgirt'ten günümüze uzanan zorlu mücadele zincirinin bir halkası olarak görüyoruz. Hedefimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak olarak belirlemiştir. Türkiye yoluna devam etmektedir. 15 Temmuz'daki destansı direniş, kararlılığını ortaya koymuştur. Sizin, aziz şehitlerimizin bizlere emanet ettiği bu vatana sahip çıkmayı sürdüreceğiz. Ruhunuz şad olsun."

BAHÇELİ-ERDOĞAN SAMİMİYETİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi törenin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve beraberindeki heyet ile kısa bir süre sohbet etti. Erdoğan ile Bahçeli arasındaki samimi anlar, kameralara yansıdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Misak-ı Milli Kulesi çıkışında Anıtkabir'ı ziyaret eden vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Etiketler: san haber, Büyük Zafer, Recep tayyip Erdoğan, Zafer Bayramı, Anıtkabir, Kemal Kılıçdaroğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, mozole, Anıtkabir özel defteri, Malazgirt, Aslanlı Yol, İsmail Kahraman,

Kalan karakter sayısı : 500

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Formu doldurarak abone olabilirsiniz.

© 2018 Gazisoft Inc. Tüm Hakları Saklıdır.