DÜNYA

Fransa'da saldırı..Dehşet saçtı!

Fransa'da bıçakla etrafa saldıran bir kişi dehşet saçtı. Saldırıda en az 2 kişi hayatını kaybetti,

  • SANHABER 2018-05-13 13:25:23
Fransa'da saldırı..Dehşet saçtı!

Fransa'da bıçakla etrafa saldıran bir kişi dehşet saçtı. Saldırıda en az 2 kişi hayatını kaybetti,

Paris'te gerçekleşen bıçaklı saldırıda ikisi ağır sekiz sekiz kişi yaralandı. En az 2 kişi ise hayatını kaybetti. Saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlenirken saldırganın 1997 Çeçenistan doğumlu bir şahıs olduğu ifade edildi. Reuters haber ajansı, Fransız polisinin saldırganın anne ve babasını sorgulamak üzere gözaltına aldığını duyurdu.

Restoranlar, barlar ve tiyatro binalarıyla çevrili Opera Garnier bölgesinin, haftasonu olduğu için olay sırasında oldukça kalabalık olduğu belirtildi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, “Fransa bir kez daha kan ile bedel ödedi ancak özgürlüğün düşmanlarına teslim olmayacağız” açıklamasında bulundu. Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Polisin soğukkanlı müdahalesi, saldırganı etkisiz hale getirdi” dedi.

Polis bölgede geniş güvenlik önlemleri alırken olayla ilgili terör soruşturması başlatıldı.

Fransa son yıllarda, birçok kez radikal dinci terör saldırılarının hedefi olmuştu. Son 3 yılda meydana gelen terör saldırılarında, ülkede 245’ten fazla kişi yaşamını yitirdi.

Etiketler: san haber, Fransa, Paris, DEAŞ, Emmanuel Macron, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Gerard Collomb, terör soruşturması, Reuters, Garnier bölgesi,

Kalan karakter sayısı : 500

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Formu doldurarak abone olabilirsiniz.

© 2018 Gazisoft Inc. Tüm Hakları Saklıdır.