GÜNCEL

"Restaurantlara, kulüplere gitmeyin!"

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Türkiye'ye gelmesine 1 gün kala yayınlanan "Türkiye uyarısı" şaşkınlık yarattı.

  • SANHABER 2017-03-29 10:35:54

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Türkiye'ye gelmesine 1 gün kala yayınlanan "Türkiye uyarısı" şaşkınlık yarattı.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın Türkiye ziyaretinden bir gün önce yayınlanan uyarıda, ABD vatandaşları "Türkiye'de terörist grupların artan tehdidi nedeniyle" uyarılırken, Güneydoğu Anadolu bölgesi ve birçok sosyal alana gitmekten kaçınmaları tavsiye edildi.

Açıklamada ayrıca, ABD hükümetine bağlı çalışanların seyahat kısıtlamalarının devam ettiği, bunun güneydoğu bölgeleri ve Adana'yı kapsadığı hatırlatıldı.

Türkiye'deki son terör saldırıları olan Reina saldırısı ve İnönü stadyumu yanındaki bombalı araç saldırısının hatırlatıldığı açıklamada, "Amerikan karşıtı söylemlerdeki artışın, bağımsız failleri ABD vatandaşlarına şiddet uygulamak konusunda teşvik edebileceği" de söylendi.

GECE KULÜPLERİ, TİCARİ MERKEZLER...

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın duyurusunda, Türkiye'deki terör saldırılarının, geniş katılımlı etkinliklerde, turistik bölgelerde, restoranlarda, gece kulüplerinde, ticari merkezlerde, ibadethanelerde, toplu ulaşım aktarma noktalarında ve otobüs, tren, vapur, metro gibi ulaşım araçlarında gerçekleşebileceği belirtildi.

MUHALEFETLE GÖRÜŞMEYECEK

Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısı, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın Türkiye ziyaretinden bir gün önce gerçekleşti. Tillerson'ın Türkiye ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesi bekleniyor.

 

Etiketler: san haber, sannews, san, ABD, Türkiye, Rex Tillerson, saldırı, terör,

Kalan karakter sayısı : 500

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Formu doldurarak abone olabilirsiniz.

© 2018 Gazisoft Inc. Tüm Hakları Saklıdır.