CHP'li vekil uyardı: Büyük tehlikeler bizi bekliyor!

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin 2. Edremit Kitap Fuarı'nda Halk Tv canlı yayınına konuk oldu. Tekin, ekonomideki gidişata ilişkin yaptığı açıklamada iktidara yüklendi.

CHP'li vekil uyardı: Büyük tehlikeler bizi bekliyor!

Erdoğan'ın 'dolarları bozun' çağrısına değinen CHP'li Tekin, şunları söyledi:

"Size dolarlarınızı bozun diyenlere başta ticaret odaları başkanları, esnaf odaları başkanlarına demez misiniz o altınızdaki lüks arabaları bırakın.. Bu lüksünüzden vazgeçmeyeceksiniz, Ankara'nın en lüks, yüksek kiralı evlerinde oturacaksınız, bin koruma polisiyle gezeceksiniz.  Vatandaşa da dolarlarınızı bozun diyeceksiniz. Vatandaşın aklı kendisine yetiyor. Kamu harcamaları bu ulkeyi bu hale getirdi. Yoksulluk varsa yolsuzlukta vardır. Önümüzdeki süreçte bizi daha büyük tehlikeler bekliyor. Ortadoğu'da durum belirsiz..Yerli ve milli helikopter yaptık dediler. Ne yazık ki satamadık bu helikopterleri." 

TEKİN: "ÜLKE TEK ADAMLA YÖNETİLEMEZ"

Dış politikanın kabadayılıkla yürütülemeyeceğini söyleyen CHP'li Tekin sözlerine şöyle devam etti: "Şu anda Türkiye'nin 52 noktasında Amerikan üssü var. İncirliği kapatın. Hadi hodri meydan. Bugünkü iktidar diplomasiyi ciddiye almadı. Ahbap çavuş ilişkileri ile dış politikada geldiğimiz nokta cok vahim. Gelir giderinize bakacaksınız. Almanya'da 9 bin makam aracı var, Türkiye'de 125 bin makam aracı var. Ankara'da lüks binaların tamamı kiralık. Son 5 yıldır sayıştay raporlarını bile göremiyoruz. Gelir giderimizin ne olduğunu göremiyoruz. Sorumlu bugünkü iktidardır. Devasa şirketler bile bir kişi ile yönetilmiyor. Erdoğan 'ülkeyi şirket gibi yönetmek gerekir' dedi. Öyle yönetirseniz bu sorunlarla karşılaşırsınız. Yerli sermayeyi her gün sıkıştırırsanız, kapılarına vergi memurlarını, haciz memurlarını gönderirseniz bu noktaya gelirsiniz. Para kuş gibidir güvenin olmadığı hiçbir yere konmaz. Derhal evrensel hukuk sistemi hayata geçmeli. Dış politika kabadayılıkla yürütülmez. Sadece bir ay içerisinde döviz kurundan kaynaklanan kayıp işçinin, emeklinin, orta sınıfın sırtına kalacak. 

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 23:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER