PEŞMERGEYİ ZİYARET ETTİLER!

Başbakan Binali Yıldırım ve IKBY Başkanı Mesud Barzani Zerdık Dağı'nda DEAŞ'a karşı mücadele veren peşmerge kuvvetlerini ziyaret etti.

PEŞMERGEYİ ZİYARET ETTİLER!

Başbakan Binali Yıldırım, IKBY Başkanı Mesud Barzani ile Irak'ın Erbil kentindeki Zerdık Dağı'nda, DEAŞ'a karşı mücadele veren Peşmerge güçlerinin yer aldığı cepheyi ziyaret etti.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI DA ORADAYDI

Yıldırım'a, ziyaretinde, Milli Savunma Fikri Işık, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve IKBY'li yetkililerin de eşlik etti. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Başika'da eğittiği peşmerge birlikleri bu cephede savaşıyor.

BARZANİ'NİN YANINDAN PKK'YA MESAJ

Öte yandan Başbakan Binali Yıldırım, Barzani'yle gerçekleştirdiği ortak basın toplantısında "PKK'nın Irak topraklarından ülkemize gerçekleştirdiği saldırılar asla kabul edilemez. Bu konuda gereken neyse hepsi sonuna kadar yapılacak. Bu terör örgütünün batıya doğru yayılması, Şengal bölgesinde yuvalanması da asla ve asla kabul edeceğimiz bir şey değildir" dedi.

"PKK eşittir PYD eşittir YPG" diyen Yıldırım "Artık o kadar çok örgüt adları çıkartılıyorlar ki her saldırıdan sonra yeni bir ad duyuyoruz. Bunları yediğimizi zannetmesinler" ifadesini kullanan Yıldırım, PKK'ya da Barzani'nin yanından mesaj vermiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2017, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER