Sedat Kocaer aday adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisinin genç isimlerinden, Sedat Kocaer, 24 Haziran’da yapılacak erken seçimde milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Sedat Kocaer aday adaylığını açıkladı

Sedat Kocaer Ankara 2 Bölgeden milletvekili aday adayı olduğunu söyledi.

Ispartalı İşadamı Sedat Kocaer. Halka dayatılan rejimin; toplumsal ahlak ve hukuk kuralları olmayan, yoz, tutucu, gerici, baskıcı bir zihniyete sahip antidemokratik uygulamalarla dolu bir rejim olmasına karşı çıktığı için aday olduğunu belirten Kocaer, “Toplumun her kesiminden bu rejime ve sisteme karşı çıkan her ses, her farklı görüş şiddetle bastırılıyor. Korku dağları yaratılıyor. Haklarımız gasp ediliyor. AKP emperyalist ve kapitalist sistem için ülkeyi cennete çevirdikçe, Türkiye halkı daha çok cehennem hayatı yaşıyor. İş bulabilme ve işini kaybetme korkusuyla yaşıyor. İşsizlik, açlık, yoksulluk ve hayatın her alanındaki antidemokratik uygulamalara karşı göstermemiz gereken duyarlılık ve insani duruş diğer mücadele yöntemleriyle birlikte parlamentoda daha etkili ve güçlü ses çıkarma, söz söyleme gerekliliği benim de partiyle ortaklaştırdığım düşüncelerden dolayı Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı oldum” diye konuştu.

Politika anlayışında ‘halka rağmen’ olan hiçbir şeye yer olmadığına dikkat çeken Kocaer, “Yapılacak ve söylenecek ne varsa bu coğrafyanın güzel gözlü çocukları, gözü yaşlı anaları, kadınları ve erkekleriyle vefalı insanları için yapılmalıdır. Genel Başkanım da, diğer parti yöneticileri de bundan farklı düşünmüyorlar. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ‘CHP devrimcilerin partisi’ diyerek bütün yurtseverleri partiye davet etmiştir. Biz de bu samimi davete icabet edip, CHP saflarında yurttaşlarımız, doğru ve seviyeli siyaset, mutlu bir Türkiye için Ankara’da görev almaya talip olduk. Yani biz halka uyduk” dedi.

Genç İşadamı Kocaer, şöyle devam etti: Haksızlıklara uğrayanların hakkını aramak için. Türkiye’yi etnik köken ve mezhep üzerinden ayrıştırmak isteyenlerden hesap sormak için. Ülkemizde analar ağlamasın deyip halkın anasını ağlatanlardan, cumartesi annelerini gazlatıp şehit analarının yüreğini sızlatanlardan, talimatı ben verdim diyenlerden. Ülkemizin kurucularına iki ayyaş diyenlerden, ayakkabı kutularını aklayanlardan, Yatak odasında para sayma makinası saklayanlardan. Muhalifi haklayanlardan hesap sormak için ülkemizin çocuklarını sokaklarda dövülerek öldürülmesin diye, gençlerimiz işsizken emeklilerimiz perişan halde iken kaçak saray yaptıranlardan hesap sormak için. Tabiatı var etmek parlamentoda umudu yeşertmek öfke ve nefrete geçit vermemek için Cumhuriyet Halk Partisi Ankara 2. Bölge’den milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum. Bu kutsal yolda her daim yanımda olan ve desteğini esirgemeyen eşim başta olmak üzere, bütün herkese teşekkür ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER